Uśmiech leczy!

Będzie okazja przekonać się o tym już 27.08 (tj. niedziela) w Tczewie. Fundacja „Dr Clown” zaprasza po raz drugi do wspólnej zabawy, podczas której zbierane będą środki na leczenie 5-letniego Adriana, niedowidzącego i cierpiącego na rozszczep wargi i podniebienia. W programie: pokazy sztuczek magicznych, zabawy z chustą animacyjną, konkursy z nagrodami, bańki mydlane i wiele, wiele innych atrakcji!

5-letni Adrian Kreft cierpi na rozszczep wargi i podniebienia a także poważną oraz rzadką wadę wzroku – Anomalię Petersa. Leczenie w Wielkiej Brytanii ma szansę zapobiec postępowaniu wady i utracie wzroku przez chłopca. Po udanym zabiegu, na który zbierane były środki pieniężne podczas imprezy charytatywnej Fundacji „Dr Clown” w kwietniu, koszty kolejnych badań i leczenia za granicą  niestety przewyższają możliwości finansowe rodziców, dlatego postanowili przyjść im z pomocą wolontariusze Fundacji „Dr Clown” i już po raz drugi zapraszają do wspólnej zabawy. Tym razem – w GALERII KOCIEWSKIEJ W TCZEWIE!

27 sierpnia, o godzinie 13:00 rozpoczniemy wesołą zabawę pełną magicznych doznań, ale przede wszystkim – pełną uśmiechu!

PRZYJDŹ I POMÓŻ ADRIANOWI!

– Adrian to mieszkaniec Tczewa – miasta, w którym co piątek odwiedzamy z „Terapią śmiechem” szpital i inne placówki. Podczas akcji charytatywnej będziemy zbierać od wszystkich ludzi dobrej woli środki, które pozwolą prowadzić dalsze leczenie chorego chłopca. Chcielibyśmy, aby po naszej kwietniowej imprezie zorganizowanej dla niego, jego dalsza hospitalizacja mogła odbywać się nadal. Koszty kolejnych konsultacji i badań wynoszą aż kilkanaście tysięcy złotych – wyjaśnia Weronika Gerowska, wolontariuszka Fundacji „Dr Clown” w Tczewie i współorganizatorka akcji.

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „Terapii śmiechem i zabawą” w polskich szpitalach oraz placówkach specjalnych od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z charakterystycznymi, czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych. Efektem tych wizyt jest minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby i hospitalizacji, wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie w 170 szpitalach i różnego typu placówkach w całej Polsce prawie 60 000 potrzebujących.

Wolontariusze gdańskiego oddziału Fundacji „Dr Clown” w 2016 roku odwiedzili 2600 podopiecznych w szpitalach i placówkach w Gdańsku, Tczewie, Starogardzie Gdańskim i Gdyni.

Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”:

www.drclown.pl,

www.facebook.com/DrClownGdansk,

www.facebook.com/fundacja.dr.clown