KINO HELIOS

Ogólnopolska sieć kin Helios i „Gazeta Wyborcza” zapraszają na kolejną edycję wyjątkowych seansów stworzonych z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych – „Kino na Temat” i „Kino na Temat Junior” – projektu edukacyjnego dla przedszkoli i uczniów szkół podstawowych.

Celem spotkań jest zachęcanie do częstszego zajmowania stanowiska w debatach społecznych. Seanse rozpoczynają się zawsze krótkim wprowadzeniem w tematykę, po którym następuje seans oraz punkt główny – dyskusja młodzieży z ekspertami.

We wrześniu dyskusje młodych Widzów poświęcone będą etosowi bohatera (seans „Karbala”) oraz buntowi (film „Yes Meni idą na rewolucję”). Natomiast seanse Kina na Temat Junior zaprezentują między innymi animacje: „Mały Książę” czy „Hugo i łowcy duchów”.

Organizatorom zależy aby spotkania w ramach akcji były okazją do pokazania młodym ludziom, że w dobie dynamicznego rozwoju mediów internetowych i powszechnego dostępu do szybkich informacji, dobry film może być medium, które w interesujący sposób mówi o tematach aktualnych i bliskich młodym.

Kino na Temat to cykl imprez tematycznych, dotyczących aktualnych tematów społecznych, takich jak: wykluczenie społeczne, bezrobocie młodych, życie na emigracji, tolerancja i innych, ważnych dla młodzieży w wieku dorastania, tematów. Dyskusja opierana jest na filmach z bieżącego repertuaru oraz na specjalnie sprowadzonych tytułach na potrzeby cyklu. Projekt otrzymał wsparcie ze Środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kino na Temat Junior to projekt edukacyjny dla przedszkoli i uczniów szkół podstawowych. Uczymy jak zagłębiać się w świat przyrody czy ekologii, ale również próbujemy nazywać nasze emocje i uczymy współpracy w grupie. Organizujemy konkursy plastyczne i krótkie wypowiedzi literackie! Chcemy kształtować wyobraźnię, pobudzać myślenie i kreatywność naszych najmłodszych widzów. Przed wybranymi seansami bajek z bieżącego repertuaru odbywać się będą krótkie quizy z pytaniami i z zagadkami, skonstruowanymi zgodne z obowiązującą podstawą programową w szkołach podstawowych.

Najbliższe  seanse Kina na Temat:

od 13 września „Karbala”

Temat: „ O etosie bohatera. Czy na wojnie trudno być bohaterem?”

od 18 września „Yes Meni idą na rewolucję”

Temat: „ Bunt w oparach absurdu ”

Najbliższe seanse Kina na Temat Junior 

  • Mały Książę
  • Hugo i łowcy duchów
  • Klub Włóczykijów

Szczegóły dotyczące seansów oraz samej idei cyklu i poszczególnych spotkań dostępne są na stronie ogólnopolskiej sieci kin Helios pod adresem: www.helios.pl, w zakładce „PROJEKTY SPECJALNE”. Zapraszamy na seanse!