KINO HELIOS

Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza na ciepłą, pozbawioną fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych – „Moje córki krowy”. Prawdziwy, jak samo życie, czasem smutny, czasem wesoły obraz w reżyserii Kingi Dębskiej zagości na ekranach od 8 stycznia.

 

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę  i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński w nowym, zaskakującym wcieleniu, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat.

 

Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała córkę. W przeciwieństwie do swojej silnej, dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

 

„Moje córki krowy” wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Przełożyło się to na cenne trofea – Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, a także szczególnie ważną dla każdego reżysera Nagrodę Publiczności.

Zapraszamy na seanse!